گریتینگ ها با استفاده از روش های مختلفی نصب می شوند. یکی از روش های نصب گریتینگ نصب با استفاده از جوشکاری می باشد. از دیگر روش های نصب گریتینگ نصب با کلمپ و بست گریتینگ است که در مقایسه با روش های دیگر دارای مزیت های بیشتری می باشد. از طریق این سایت می توانید از قیمت گریتینگ و نصب و ساخت آن اطلاع پیدا کنید.

نصب گریتینگ

ساخت و نصب انواع گریتینگ فلزی، قیمت روز ساخت و نصب گریتینگ، در کمترین زمان ممکن در شرکت گریتینگ سازی صنایع دژ آهن پارسه .گریتینگ پس از فرایند ساخت و گالوانیزه، جهت نصب روی سازه و پلتفرم ارسال و جهت نصب از کلمپ و بست گریتینگ برای نصب آنها استفاده می نمایند. مرسوم ترین روش جهت نصب و فیکس نمودن گریتینگ ها استفاده از کلمپ گریتینگ است. گریتینگ ها در انواع مختلفی ساخته شده و روش های نصب گریتینگ به طور گوناگون صورت می ‌گیرد. از طریق این سایت می ‌توانید با قیمت روز گریتینگ، ساخت و نصب آن در کمترین زمان و انواع گریتینگ فلزی ممکن آشنا شوید. پس از اینکه فرایند ساخت و گالوانیزه کردن گریتینگ صورت گرفت برای نصب روی سازه و پلتفرم ارسال شده و برای نصب از کمپ و بست گریتینگ استفاده خواهد شد. 

نصب گریتینگ

 

انواع روش های نصب گریتینگ

روش های نصب گیریتینگ بسیار مختلف می باشند. با استفاده از روش‌ های گوناگونی می ‌توان برای نصب و ثابت نگه داشتن گریتینگ اقدام کرد و بست گیریتینگ جهت نصب گریتینگ و ثابت نگه داشتن آن در محل گریتینگ فلزی گالوانیزه بکار برده می ‌شود. یکی از روش های نصب گریتینگ که از جمله ابتدایی ترین روش ها جهت ثابت نگه داشتن گریتینگ می باشد، بکار بردن جوش فلز است. این روش هنگامی به کار برده می ‌شود که تعویض بخشی از گریتینگ کار سخت و طاقت فرسایی می باشد. در موارد بسیار زیادی جهت نصب گریتینگ از بست‌های گیریتیگ استفاده خواهد شد.

نصب گریتینگ با استفاده از کلمپ و بست گریتینگ

یکی از مرسوم ترین روش های نصب گریتینگ به کار بردن کلمپ گریتینگ می باشد. قطعات تشکیل دهنده کلمپ و بست گریتینگ دارای قطعاتی مانند چنگکی، ابرویی، پیج، مهره و واشر هستند.

در همه گریتینگ ها از گریتینگ ساده یا برشی گرفته و یا نوع پله های فلزی برای نصب و فیکس کردن آنها بر روی سازه از بست ‌های گریتینگ و یا کلمپ استفاده خواهد شد. از جمله مزیت های کلمپ و بست گریتینگ سهولت در نصب و قیمت مناسب و جداسازی گریتینگ ها از سازه در هر بازه زمانی می باشد. برای هر متر مربع از گریتینگ معمولاً ۴ عدد به کار برده می شود. پله های فلزی برای نصب بر روی راه پله ها با استفاده از پیچ و مهره و یا کلاف نبشی و همچنین کلمپ و از طریق جوشکاری انجام می شوند. نصب گریتینگ به وسیله کلمپ خیلی ساده است.

روش های نصب گریتینگ به وسیله جوشکاری

یکی از روش های نصب گریتینگ نصب و استفاده از جوشکاری می‌باشد. در این روش قطعات گریتینگ را در محل های مربوطه به طور ثابت به هم جوش خواهند داد. این روش برای امکان هایی که امکان جوشکاری در قطعات به یک مکان اتصال وجود دارد، مناسب می باشد. ولی این روش چندان کاربردی نیست و هنگامی که شما قصد داشته باشید به هر دلیلی که گریتینگ را از جای آن جدا کنید و یا جابه جا کرده این کار برای شما سخت خواهد بود همچنین یکی از معایب این روش این است که برای گریتینگ هایی که در ارتفاع نصب شده باشند لازم است که وسایل جوشکاری به ارتفاع انتقال داده شوند و این روش چندان برای این کار مناسب نخواهد بود.

 

روش های نصب گریتینگ

 

مزیت نصب گریتینگ به وسیله کلمپ یا بست گریتینگ

همان گونه که گفته شد از بهترین روش‌های نصب گریتینگ روش نصب با استفاده از کلمپ یا بست گریتینگ می باشد. چون این روش به صورت موقت و به صورت ثابت قابلیت اجرا شدن را دارد. در رابطه با کلمپ گریتینگ باید گفت که دارای چهار قسمت بوده برای نصب هر مترمربع از این گریتینگ لازم است که طبق استاندارد به چهار عدد کلمپ به کار برده شود. در این روش نصب تخصص چندان بالایی نیاز نبوده و هر فردی که مقداری آموزش ابتدایی در این زمینه دیده باشد، می تواند نصب قطعات گریتینگ را انجام دهد همچنین از جمله مزیت های آن این است که این روش مشکلات دیگر روش های نصب گریتینگ را ندارد و در همه محل ها مثل دور مخزن ها که امکان دسترسی به برق و مخازن و جوشکاری بسیار سختی خواهد بود، این روش را می‌توان پیاده سازی کرد.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید