گریتینگ در واقع به درپوش های صفحه ای شکل مشبک اطلاق می شود که از استحکام و دوام بالایی برخوردار می باشد و در بسیاری از پروژه های سنگین شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های زیادی در زمینه طراحی و تولید انواع گریتینگ آلومینیوم مشغول فعالیت هستند تا به ساخت انواع این صفحات با توان باربری بالا بپردازند. این محصول به عنوان یک المان ساختاری سبک با ظرفیت بارگذاری بسیار سنگین (نقطه ای و گسترده) شناخته می شود که از آن در بسیاری از پروژه ها به منظور عبور جریان پیوسته سیالات و نور استفاده می شود. اگر به دنبال خرید انواع المان صفحه ای مشبک هستید تا از آن در پروژه های صنعتی یا شهری استفاده کنید، توصیه می کنیم به نمایندگی های معتبر فروش مراجعه کنید. در اینجا تلاش خواهیم کرد تا به معرفی گریتینگ های آلومینیومی و کاربرد آن بپردازیم؛ پس توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

گریتینگ چیست؟

در حال حاضر از صفحات مشبک با مقاومت بالا و وزن کم در بسیاری از صنایع چون نیروگاه، معادن، کارخانه های فلزی، شهرسازی، کانال آب، راه پله اضطراری و ... به عنوان یک عضو ضروری برای عبور و مرور یا جریان پیوسته سیالات یا نور استفاده می شود که به آن گریتینگ گفته می شود. گریتینگ مشبک توسط شرکت های تولیدی با تحمل وزن بارگذاری متمرکز در مقطع 20 x20cm و بارگذاری گسترده در مقطع 1 sqm - استاندارد Din 24531 طراحی می شوند که از لحاظ ساختاری بسیار سبک بوده و با متریال گوناگون برای مقاصد مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند.

گریتینگ آلومینیوم

انواع گریتینگ مشبک

شرکت های تولیدی در زمینه گریتینگ های مشبک به طراحی و ساخت انواع صفحه مقاوم مشغول هستند تا در صنایع مختلف به کار روند. به طور کلی انواع گریتینگ مشبک به شرح زیر هستند:
- گریتینگ  گالوانیزه فولادی
- گریتینگ  کامپوزیت فایبرگلاس
- گریتینگ  پلی اتیلن و پلی پروپیلن
گریتینگ  استنلس استیل
- گریتینگ  آلومینیوم
شرکت های بزرگ با توجه به انتظاراتی که از گریتینگ های صفحه مشبک دارند، می توانند یکی از انواع موجود در بازار را انتخاب کرده و در پروژه های سنگین خود از این محصولات استفاده نمایند.

آشنایی با گریتینگ آلومینیوم و کاربرد آن

یکی از پرکاربردترین انواع گریتینگ مشبک، گریتینگ آلومینیوم به شمار می آید و در مواردی که به کاهش وزن و مقاومت بالا نیاز می باشد، کاربرد دارد. این نوع گریتینگ مشبک در مکان هایی با قابلیت های خورندگی بالا قطعات استفاده خواهند شد؛ زیرا آلومینیوم در مقابل رطوبت بسیار مقاوم بوده و جذب آلودگی آن نسبت به سایر فلزات کمتر است.
بنابراین اگر به دنبال استفاده از گریتینگ آلومینیوم در پروژه ای هستید که وزن و دوام از اهمیت خاصی برخوردار است، گریتینگ آلومینیومی بهترین گزینه محسوب می شود. به طور کلی این گریتینگ فلزی مشبک از تسمه باربر، رابط ها و چشمه تشکیل شده اند که هر یک از این اجزاء، نقش خاصی در این المان ساختاری سبک ایفا می کنند. این گریتینگ مقاوم و سبک وزن در بسیاری از پروژه های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین کاربردهای این محصول، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- نیروگاه
- معادن
- پالایشگاه
- کارخانه های فلزی
- شهرسازی و ساختمان سازی
- صنعت لجستیک
- قفسه انبار
- راه پله اضطراری
- کانال های آب
- کفپوش
- و ...

قیمت گریتینگ آلومینیوم

قیمت خرید گریتینگ های آلومینیوم

گریتینگ آلومینیوم به عنوان المان ساختاری مقاوم برای رفت و آمد و عبور جریان پیوسته انواع مایعات و نور در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول توسط بسیاری از شرکت های تولیدی فعال در این زمینه با مواد اولیه متفاوت طراحی و به بازار عرضه می شود. قیمت خرید گریتینگ آلومینیوم بر اساس فاکتورهایی چون جنس و وزن تعیین می شود. به طور کلی هر چقدر ضخامت و ارتفاع تسمه باربر مورد استفاده در این گریتینگ های آلومینیوم بیشتر باشد؛ در نتیجه وزن بیشتری خواهند داشت و قیمت بالاتری در بازار دارند؛ بنابراین اگر به دنبال خرید این محصول هستید، توصیه می کیم در گام اول نیازهای خود را شناسایی کرده و سپس به نمایندگی های فروش معتبر و مجاز مراجعه نمایید.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید