شاید یکی از پر مصرف ترین محصولات فلزی که در اغلب مکان ها مانند خیابان، پارک، پارکینگ، صنایع و...دیده می شود گریتینگ ها باشند. این محصول در انواع مختلف و با متریال متفاوت تولید می شود. این نوع گریتینگ از پر کاربرد ترین نوع این محصول می باشد.

الکتروفورج چیست

الکتروفورج نوعی از جوش دادن قطعات است که در آن از هیچ ماده ای برای اتصال استفاده نمی شود. و اتصال بین قطعات بسیار محکم و یکپارچه شکل می گیرد. بعد از جوش کاری نیز می توان محصول را به راحتی پوشش دهی نمود. این کار را می توان با گالوانیزه و یا آبکاری انجام داد. کیفیت محصول پایانی در این روش کاملا تضمین شده و مرغوب خواهد بود.

گریتینگ الکتروفورج

این محصول از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که این قسمت ها با اتصال به هم یک شبکه کاملا محکم و با دوام را شکل می دهد. قسمت های مختلف هر محصول شامل: تسمه های باربر و رابط ها می باشد. و نام گریتینگ نیز از نوع متریال و یا نوع تسمه گرفته می شود. اما در گریتینگهای الکتروفورج بنا براین که قسمت های مختلف هر محصول با دستگاه الکترو فوج به یکدیگر متصل می شوند و یک شبکه منسجم را شکل می دهند. به این نام خوانده می شوند.

در این نوع به دلیل استفاده از دستگاه الکتروفورج و فشار زیادی که به قسمت های مختلف آن وارد می شود. این فشار در حدود 100 تن بر متر مربع است. این قطعات در یکدیگر ذوب شده وبه دلیل فشار مکانیکی زیاد آن نیزاین شبکه ها در هم فرو می روند. این اتصالات به قدری محکم و یکنواخت ایجاد می شود که سطح کاملا یکنواخت و یک پارچه شکل می گیرد.

گریتینگ الکتروفورج چیست

مزایای گریتینگ الکتروفورج

در صورتی که مراحل ساخت به صورت دستی و توسط کارگران انجام شود با بروز کوچکترین خطا این محصول از کیفیت اولیه خارج شده و محصول تولید شده بدون کیفیت خواهد بود. جوش دادن قطعات محصول نیز توسط دستگاه سی او دو با دست در بعضی از مواقع باعث ایجاد ترک و یا حفره در قسمت های جوش خورده می وشد که این کار نیز از کیفیت محصول نهایی می کاهد. اما استفاده از دستگاه الکتروفورج به دلیل جوشکاری با این دستگاه هیچ گونه ایرادی در هنگام اتصال قطعات پیش نخواهد آمد و محصول با کیفیت بالا تولید می شود. بعد از جوش خوردن قطعات نیز انجام مرحله گالوانیزاسیون به راحتی انجام و سطح یکنواخت پوشش داده می شود. وزن تسمه ها در این نوع نیز بسیار کمتر از نوع دستی آن است. کم بودن وزن باعث کاهش هزینه پرداختی خرید آن می شود. هرچه مقدار وزن محصول تولید شده کمتر باشد سازه نیز از وزن کمتری برخوردار خواهد شد.

مزایای گریتینگ الکتروفورج

چند مزیت دیگر

از مزایای گریتینگ فلزی الکتروفورج می توان به این موارد نیز اشاره نمود.
- وزن بسیار کم 
- قابلیت تحمل فشار بار بسیار زیاد
- بدون وجود فاصله در بین تسمه و باربر
- هیچ گونه زنگ زدگی در این نوع مشاهده نمی شود.
- تولید پنل هایی به اندازه 106 متر
می توان در این محصولات ضخامت تسمه و عرض آن را به دلخواه تعیین نمود.

انواع  گریتینگ الکتروفورج

از انواع گریتینگ الکتروفورج می توان به این چند نوع اشاره نمود.
- نوع تسمه در چهار پهلو الکتروفورج
- نوع الکتروفورج تسمه در تسمه
- نوع الکتروفورج تسمه در نیم تسمه
به علت وجود نداشتن دستگاه الکتروفورج تسمه در تسمه وتسمه در نیم تسمه تنها در ایران تنها نوع چهار پهلو تولید می شود.
این نوع ساخت بسیار اقتصادی بوده و هزینه بسیار کمتری نسبت به تولید انواع دیگر بر دوش تولید کننده می گذارد. برای همین قیمت گریتینگهای الکتروفورج بسیار مناسب است. بعد از تولید نیز با پوشش گالوانیزه گرم این محصول پوشش داده می شود. این کار بر عمر و دوام آن افزوده و مانع از فرسودگی این محصول هنگام قرار گرفتن در محیط های گرم و مرطوب می کند.برای سفارش و خرید این محصول می توانید به سایت اینجا مراجعه نمایید.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید